Bycie przystojnym

Bycie przystojnym to niekoniecznie bycie pociągającym dla każdej kobiety, dziewczyny mają różne gusta tak jak i faceci, dlatego dla jednej dany facet może być przystojny, ale druga stwierdzi już że on się jej nie podoba. Dlatego też można się zastanawiać, jak zatem zdefiniować stan bycia przystojnym facetem, postaram się to tutaj wyjaśnić oraz dać ci kilka porad i wskazówek jak takim przystojnym mężczyzną po prostu być. 

Bycie przystojnym moim zdaniem, to bycie facetem który trafia w gusta większości dziewczyn (ale nie do wszystkich bo to niemożliwe). Oczywiście nie musimy się kobiecie podobać pod każdym względem, ważne żeby większość naszych cech podobała się większości kobiet, wtedy mówimy o byciu przystojnym. Te cechy zatem to nie tylko wygląd, ale na nasz „przystojny wygląd” wpływa także zachowanie, bo nawet jeśli z samego wyglądu będziemy 10/10 to jeśli będziemy bali się spojrzeć w oczy dziewczynom, nie uśmiechniemy się, a nasze ruchy będą wskazywać na to że bardzo się stresujemy i nie jesteśmy pewni siebie, to automatycznie z tych 10/10 ocena nam spadnie w oczach każdej kobiety.

jak być przystojny

 

 

O co zadbać by być przystojnym?

Tak jak na wstępie sobie wspomnieliśmy, trzeba zadbać o kilka rzeczy więcej aniżeli same ułożone włosy i schludne ubranie. Zanim wypiszę konkretne wskazówki na poprawę swojego wyglądu i charakteru, chciałbym ci w ogóle uświadomić po kolei o co należy zadbać by być przystojnym. 

Nie jestem w stanie tutaj ci wypisać każdej wskazówki i porady na temat każdej z cech, bo bym musiał napisać książkę, dlatego wypiszę ci tylko najważniejsze wskazówki, więc też chciałbym abyś znał ogólne cechy o które należy zadbać, byś też sam mógł na nie zwracać uwagę.

Wygląd:

Włosy, skóra, zęby, niedoskonałości, uszy, sylwetka, paznokcie, zapach, owłosienie, broda, ubranie.

Zachowanie:

Mowa ciała, poruszanie, pewność siebie, uśmiech, kontakt wzrokowy.

przystojny mężczyzna

Jak zadbać o swój wygląd i charakter?

Przejdziemy teraz do konkretnych porad i wskazówek, postaram się do każdej z cech wypisanych w dziale „O co zadbać by być przystojnym?” wypisać choć jedną wskazówkę co należy zrobić z daną cechą aby ją polepszyć.

Wygląd:

Częste mycie włosów, niedoprowadzenie do ich przetłuszczenia, poradzenie sobie z problemem łupieżu, częste wizyty u fryzjera, fryzura dopasowana do kształtu naszej głowy (poprosić fryzjera by dobrał taką fryzurę)

Dbanie o skórę, niedoprowadzanie do jej przesuszenia poprzez np. używanie balsamów do kąpieli, maści, odpowiednia opalenizna – nie musimy być bardzo opaleni po prostu unikajmy takiego stanu braku opalenizny że skóra wygląda na bladą.

Częste mycie zębów, brak przykrego zapachu z ust (używanie gum itp.), wizyty u dentysty, wybielenie zębów pastami lub u dentysty

Zakrywanie niedoskonałości, stosowanie maści na wypryski.

Dbanie o sylwetkę, ćwiczenia – niekoniecznie musimy być kulturystami, ale chociaż róbmy tak by nie dopuścić do dużego zatłuszczenia, zwłaszcza tzw. brzuszka.

Dbaj o czystość uszu, mycie i czyszczenie.

Dbanie o paznokcie, częste obcinanie – rzadko kobietom podobają się u facetów dłuższe paznokcie, czyszczenie paznokci.

Dbanie o zapach, częste kąpiele zwłaszcza po np. treningu, stosowanie antyperspirantów, perfum.

Usuwanie zbędnego owłosienia czyli golenie pach oraz miejsc intymnych i nie, nie musimy być cali ogoleni na zero, ale zadbajmy o te najbardziej potliwe zakamarki naszego ciała by nadmierne owłosienie nie powodowało jeszcze większej potliwości.

Kobiety lubią facetów z zarostem ale nie jest to reguła, dlatego jeśli sami nie lubimy zarostu i uważamy że nie pasuje nam do kształtu twarzy to nie musimy zapuszczać brody.

Ubranie, to jest ciężki temat, ze względu na to że nie każdy lubi na co dzień chodzić w marynarce. Fakt faktem, że elegancki (ale casualowy) styl bardzo podoba się kobietom, dlatego że po prostu sprawia wrażenie, że ktoś jest na wysokim stanowisku, że dba o siebie, że inwestuje w siebie, że zwraca uwagę na swój wygląd i przywiązuje do niego uwagę. Oczywiście, jest to takie „puste’ czytanie książki po okładce, ponieważ ktoś cały ubrany w dresy też jak najbardziej może dbać o siebie i przywiązywać uwagę do wyglądu, a jest też dużo kobiet które wręcz bardziej wolą faceta w dresach niż w marynarce. Dlatego tutaj od siebie, mogę wam powiedzieć tylko to, abyście ubierali to, w czym czujecie się dobrze, ale pamiętajcie by te ubranie mimo wszystko było dopasowane do dzisiejszych standardów mody. Czyli jeśli lubimy dresy, to okej, ale nie ubierajmy dresów które były modne w latach 90. Pamiętajmy tez o tym aby nasze ubranie zawsze było czyste i nigdzie nie przetarte lub zniszczone.

Zachowanie:

Odnośnie zachowania sprawa jest bardziej skomplikowana niż w wyglądzie. Na stronie pojawiło się już kilka artykułów jak być pewnym siebie, jak zmienić swoje zachowanie, w ebook ta kwestia też została poruszona (jest dostępny w zakładce „ebooki”) i zostanie pewnie poruszona jeszcze nie raz.

Dlatego też tutaj chciałbym ci wypisać dosłownie kilka najważniejszych wskazówek odnośnie zachowania, natomiast jeśli interesują cię szczegóły to zapraszam do źródeł wypisanych powyżej.

Uśmiechaj się często, nie odwracaj wzorku ale też nie przesadzaj z patrzeniem się na kogoś, staraj się być pewnym siebie, mów normalnym tempem (nie za szybko nie za powoli i nie nerwowo), nie wykonuj szybkich i nerwowych ruchów, nie bądź zbyt nachalny, puszczaj kobiety przodem.

Podsumowanie

Doskonale rozumiem że tych rzeczy jest sporo, ale tak na prawdę część z nich to nie są jakieś cudowne czynności które sprawią że staniemy się samcami alfa, a zwykłe rutyny które powinien mieć każdy by zachować swoją higienę – samemu dla siebie. No przecież takie rzeczy jak mycie zębów, włosów i kąpanie się to nie jest coś dziwnego i nie powinno to być dla nas czymś co musimy robić by być przystojnym, lecz normalną rutyną by zachować higienę. Pamiętajmy przede wszystkim by nie udawać kogoś kim nie jesteśmy, być po prostu sobą ale też jednocześnie dbać o higienę i naszą czystość.

Jeśli szukasz podobnych artykułów i poradników to zapraszam do przeglądnięcia pozostałych naszych wpisów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *