Bywa tak, że po latach nasza miłość, nasze uczucia stają się niestety przyzwyczajeniem, oczywiście nie w każdym związku tak jest, ale niestety w niektórych takie przyzwyczajenie się pojawia. Jak zatem rozwiać takie przyzwyczajenie i na nowo rozgrzać dawną miłość?

Jak na nowo rozgrzać miłość

jak rozgrzać miłość

Uczucie wypalenia w związku zdarza się przede wszystkim małżeństwom z długim stażem, wiecie, dzieci, rodzina, utrzymanie domu, praca, sama miłość i uczucia schodzą bardziej na bok – niestety, a każda czynność staje się czynnością z przyzwyczajenia. Niekiedy takie uczucie zdarza się też małżeństwom a nawet i parom z krótkim okresem stażu, niekoniecznie też takie coś musi być oznaką „kurde to jednak nie ten jedyny / ta jedyna”, spokojnie, nie musimy od razu zrywać ze sobą lub brać rozwodu, takie coś może przydarzyć się w każdym związku i nie warto od razu przez to zrywać. Natomiast niekoniecznie jest też sens roztrząsać dlaczego dopadło nas przyzwyczajenie w związku, bo to spowoduje tylko niepotrzebną wiązankę myśli która może się skończyć decyzjami niekoniecznie takimi jakie chcielibyśmy podjąć faktycznie. Dlatego najpierw warto spróbować by ta miłość na nowo ujrzała światło dzienne.

miłośc na nowo

Przechodząc do sedna, jak wyzbyć się przyzwyczajenia?

  • Wakacje – wspólny wyjazd na urlop, bez dzieci, bez znajomych, tylko wy razem. Najlepiej gdzieś bardzo daleko, w piękne malownicze miejsce w którym będziecie mogli wspólnie się zrelaksować, pogadać i odpocząć.
  • Oderwanie od rutyny – może i nie każdy może pozwolić sobie na wakacje czy też urlop, ale zawsze można postarać się o oderwanie od rutyny. Zamiast spędzić sobotę na sprzątaniu domu a później leżeniu, odwieźcie dzieci do babci, a wy sami udajcie się do romantycznej restauracji a później pospacerujcie w blasku księżyca, takie oderwanie od rutyny na pewno dobrze wam zrobi.
  • Zmieńcie podejście – zmieńcie podejście do siebie, zamiast za każdym razem używać tych samych miluśkich słówek, zacznijcie używać innych, może nawet bardziej odważnych, jeśli chodzi o stosunek, może jakieś nowe pozycje? wprowadźcie nowość do swojego życia miłosnego!
  • Zmieńcie swój stan – może przeprowadzka? no dobra, pojechałem… bez przesady, ale czemu by nie zrobić wspólnego remontu sypialni? Odświeżcie ją! W końcu w niej spędzacie wspólnie najwięcej czasu w ciągu 24h!
  • Wspólne wyjście – może jakiś wypad? ale nie zwykły wypad na miasto czy do baru… miejsce w którym jeszcze nie byliście razem! Tak aby wspólnie przeżyć nową przygodę, może jakiś park rozrywki, aquapark albo inna atrakcja?
  • Rozmowa – ostatni bardzo ważny punkt, zazwyczaj gdy się wkrada przyzwyczajenie, a sam związek traci na mocy, to i coraz mniej ze sobą rozmawiacie. Natomiast rozmowa w związku jest bardzo ważna i warto o nią zadbać, byście wspólnie rozmawiali, także o problemach w związku. Dlatego warto siąść z partnerem na spokojnie i zrobić sobie po prostu wieczór rozmowy.

opadła miłość w związku

Jeśli żaden z powyższych podpunktów wam nie pomógł, to polecam dokładne zapoznanie się z innymi artykułami na temat problemów w związkach bądź też konsultacje w zakładce „kontakt”.

Jeśli spodobał ci się ten artykuł, to zapraszamy do komentowania oraz odwiedzania naszych pozostałych wpisów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *