Można by myśleć, że to bardzo prosty temat, no bo przecież mówimy „nie” i koniec tematu. Otóż nie, jeśli jesteście parą która uprawiała już seks, to wiadomo że samo „nie” lub „nie, boli mnie głowa” wystarczy. Jednak jeśli chodzi o pierwszy raz z chłopakiem, którego kochacie i nie chcecie zniechęcić, to samo „nie” jednak może być nie na miejscu. Oczywiście kobieta może mieć mnóstwo powodów dla których nie chce uprawiać pierwszego seksu (chce go przełożyć) dlatego jeśli ten mężczyzna cię na prawdę kocha, to zrozumie i da ci czas, nie będzie naciskał, ale też warto mu to przekazać odpowiednio.

odmówienie chłopakowi seksu

Dlaczego poruszam ten temat?

Dużo facetów gdy pragnie pierwszego razu, słysząc krótką i stanowczą odpowiedź „nie” poczuje się odrzuconymi, pomyśli że dziewczyna może go nie kochać – tak, może tak pomyśleć a to dlatego że faceci bardziej skupiają się na doznaniach cielesnych a nie jak kobiety na emocjach. Warto więc temu jedynemu przekazać wyraźną odmowę w taki sposób, by potem nie siedział po nocach i zastanawiał się co zrobił źle.

Jak odmówić?

Twój powód może być różny, ale lepiej będzie gdy uzasadnisz swoją odmowę. Najlepiej by było gdybyś pogadała o tym z chłopakiem, może być tak że będzie on cię pomimo tego wszystkiego dalej namawiać na seks (taka natura faceta) wtedy już musisz ostrzej mu to zakomunikować. Dlatego na początek najlepiej jest przekazać to bardzo łagodnie i o tym pogadać z chłopakiem.

Lepiej nie kłamać, powiedz wprost czego się obawiasz i dlaczego nie chcesz pierwszego razu, jeśli są to konsekwencje seksu, to mu to powiedz wprost. Pogadajcie o tym na spokojnie, pamiętaj też by uważać by nie dać się od tak przekonać chłopakowi na seks, nie daj się ponieść emocjom, to faceci są od doznań cielesnych, ty musisz patrzeć na to bardziej na sucho i nie dać się ponieść chwili by potem tego nie żałować. Jeśli jednak masz dalej jakiekolwiek wątpliwości co do seksu, to bądź stanowcza i odmów, lepiej dla was obu będzie, gdy w pełni obie strony będą gotowe na seks.

pierwszy seks

A więc:

  • Nie mów krótkiego „nie”
  • Uzasadnij swoją odmowę
  • Porozmawiaj na spokojnie z chłopakiem
  • Patrz na sprawę na chłodno, nie daj się ponieść chwili lub namolnym namowom chłopaka
  • Nie denerwuj się
  • Jeśli chłopak nie odpuszcza, a ty nadal jesteś zdecydowana na „nie”, to bądź asertywna i stanowczo mu powiedz „nie”

Jeśli to jest ten jedyny, prawdziwy mężczyzna a nie chłopaczek 15lat, to gdy powiesz mu stanowcze „nie” doskonale to zrozumie i odpuści. Jeśli facet nie potrafi zrozumieć kobiecego stanowczego „nie” to nie jest prawdziwym facetem i warto z nim pogadać o jego problemie.

Pamiętajcie by nigdy nie zgadzać się na nic pod wpływem chwili, lepiej odczekać kilka dni i podjąć decyzje na chłodno a na pewno wyjdzie to wam na plus.

Pozdrawiam i zapraszam do zapoznania się z innymi artykułami na stronie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *