Czym jest pielęgnacja związku?

Pielęgnacja związku to umiejętność dbania aby wasz związek nie przechodził w rutynę a wręcz przeciwnie, cały czas się rozwijał i stawał się lepszy nawet po 20,30 czy 40 latach małżeństwa. Jest to umiejętność bardzo ważna, należy z niej przede wszystkim jak najczęściej korzystać i pamiętać, że od tego jak dbamy o nasz związek zależy jego długość i trwałość.

Pielęgnacja związku to dbanie o związek i waszego partnera, nie siebie, dlatego zalicza się do tego wszystko co sprawia uśmiech na twarzy waszej dziewczyny lub chłopaka, wszystkie szczęśliwie spędzone wspólnie chwile, wszystkie wspólne wyjazdy, szaleństwa i to jak spędzacie ze sobą wasz wspólny czas.

Bez odpowiednich relacji w związku będziecie po prostu się od siebie oddalać, poróżniać, a związek będzie coraz bardziej kruchy. Takie coś, może niestety w dłuższym okresie czasu doprowadzić do jego rozpadu lub w przypadku małżeństwa do rozwodu.

zadbaj o związek

Jak zadbać o swój związek?

Mam dla ciebie kilka ważnych wskazówek i porad jak możesz zadbać i pielęgnować swój związek. Pamiętaj o tym, że nie każdy związek jest identyczny, wręcz przeciwnie, każdy związek jest inny, dlatego też każdą z tych wskazówek przeanalizuj w odniesieniu do twojego związku, a nawet na podstawie tych wskazówek możesz sam pomyśleć co w odniesieniu do twojego związku możesz jeszcze zrobić by o niego zadbać.

Dbanie o związek = dbanie o partnera

Pamiętaj, że jeśli chcesz zadbać o związek to musisz zadbać o swojego partnera. Związek tworzycie WY, a więc żeby był on trwały musicie dbać o siebie nawzajem. Jak zadbać o swojego partnera? Dawać mu jak najwięcej momentów kiedy to będzie szczęśliwy. Czyli często pieszczotliwie go nazywając, robiąc mu drobne upominki, chwaląc go często, pomagając mu w jego obowiązkach. 

Brak rutyny

Rutyna zabija związek i jest to jak najbardziej prawda. Wasz cały rok nie może wyglądać dzień w dzień identycznie, praca, obowiązki, leżenie przed telewizorem, sen i tak codziennie. Musisz sam z własnej inicjatywy wprowadzać do związku trochę spontaniczności i wcale nie potrzeba na to dużo pieniędzy i czasu. Wystarczy zwykły weekendowy wyjazd gdzieś blisko, niespodziewana romantyczna kolacja, czy nawet nowe pomysły na zabawy w łóżku.

Brak kłótni

O kłótni pojawił się już artykuł na tej stronie i możemy z niego między innymi się dowiedzieć że kłótni nie da się wyeliminować w żadnym związku, nawet w idealnym. Ale warto te kłótnie minimalizować, sprawić by były rzadsze, były przeprowadzone „dobrze” oraz by ich skutki nie były zbyt wielkie. Więcej o kłótniach w związku znajdziesz TUTAJ i polecam ci na prawdę sprawdzić ten artykuł oraz stosować w nim zawarte rady a na pewno to poprawi wasze relacje w związku.

Dobre samopoczucie

Ciężko w dzisiejszych czasach o dobre samopoczucie, dlatego to właśnie my musimy sprawić by na twarzy naszego partnera pojawił się uśmiech. Jest to mocno zbliżone do punktu „Dbanie o związek = dbanie o partnera” jednak postanowiłem do wyszczególnić ponieważ jest to niesamowicie istotne. Musimy sprawić by na twarzy naszego partnera codziennie gościł uśmiech, a jak najrzadziej smutek, dlatego unikajmy też powodowania przykrych sytuacji dla naszego partnera kiedy to zamiast uśmiechu pojawią się na jego twarzy łzy, zwłaszcza gdy te łzy będą spowodowane naszym negatywnym zachowaniem.

Romantyczność

Romantyczność w zasadzie to też umiejętność dbania o naszego partnera, ale takiego wyjątkowego dbania. Czyli tworzenie różnych bardzo wyjątkowych sytuacji lub gestów w stosunku do naszego ukochanego. Romantyczna kolacja, romantyczny spacer czy bukiet róż, to są romantyczne gesty które na prawdę działają. Oczywiście romantycznym można być na wiele sposobów, choćby weekendowy wypad nad jezioro i przytulenie się podczas zachodu słońca, kobiety takie szczegóły uwielbiają!

Podsumowanie

W świecie gdzie większość naszego czasu zajmuje praca, sen i obowiązki ciężko spędzać dużo czasu ze swoim partnerem i to jest powód dlaczego tak ciężko jest zadbać o związek. Romantyczna kolacja, wakacyjny wyjazd, zimowe szaleństwo itp. to wszystko jest w zasięgu jak najbardziej każdego człowieka, niestety problemem jest właśnie czas którego mamy bardzo mało by spędzić z drugą połówką. Tym bardziej że resztki wolnego czasu które nam pozostały najczęściej chcemy wykorzystać leżąc przed telewizorem żeby odpocząć. Doskonale to wszystko rozumiem, wasza druga połówka zapewne też nie ma siły na robienie czegoś szalonego po 10h w pracy i nie jest to dziwne. Należy jednak pamiętać by całkowicie nie zapominać o pielęgnacji związku, mimo wszystko szukajmy ten wolny czas i starajmy się go spędzić wspólnie, przecież wspólny urlop na ciepłej wyspie pozwoli odpocząć zarówno tobie jak i partnerowi, a dodatkowo umocni wasz związek. 

Jeśli szukasz więcej porad na temat związku, zapraszam cię do przejrzenia kategorii artykułów na tej stronie pod nazwą „Związek”. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *