Dlaczego warto mówić komplementy?

Dużo mężczyzn niestety zapomina o komplementach w stosunku do kobiety. O ile na początku znajomości i na etapie poznawania nowej dziewczyny, wiemy że używanie komplementów jest wręcz obowiązkowe, o tyle właśnie traktujemy to jako obowiązek dzięki któremu rozkochamy w sobie dziewczynę i nic poza tym.

Błąd, przez który w dodatku gdy już jesteśmy w związku dłuższy czas przestajemy mówić komplementy dziewczynie, no bo wtedy po co je mówić? A no właśnie jest powód dlaczego warto je mówić.

Kobiety mają inny styl bycia niż faceci i inne myślenie, bo kierują się bardziej emocjami, przez to jak „zbudowane” są dziewczyny, potrzebują one od swojego partnera docenienia, pochwały, poczucia bezpieczeństwa, miłości, poczucia troski itp. komplementy natomiast są w stanie niektóre z tych potrzeb zapewnić, choćby potrzebę docenienia i pochwały.

Dziewczyna, nie ważne czy jest twoją żoną od 10 lat, czy jesteście narzeczonymi i znacie się od 4 lat, ale każda dziewczyna potrzebuje komplementów, kobiety czują się wtedy docenione i są bardziej szczęśliwsze w związku. Takie choć dwa komplementy w ciągu dnia, codziennie, na prawdę sprawią ze nawet przykładowo będzie mniej kłótni w waszym związku, po prostu polepszą wasze relacje, ze względu na zadowolenie dziewczyny.

Dlatego komplementy warto mówić, każdej kobiecie, nie traktujmy też tego jako przymusu, jeśli chodzimy z piękną dziewczyną którą kochamy, to czemu przymusem ma być mówienie że ma piękny uśmiech? Przecież to prawda i tak uważamy, a więc traktujmy to nie jako przymus, a jako codziennie wyrażanie opinii na temat dziewczyny – która oczywiście jest pozytywna.

 

Kiedy mówić komplementy?

Trzeba też wiedzieć kiedy mówić komplementy kobiecie, otóż są sytuacje kiedy powiedzenie coś miłego jest bardzo opłacalne, a są sytuacje kiedy za powiedzenie coś miłego możemy zostać dodatkowo okrzyczani.

Najważniejsze jednak jest to, aby nie przesadzać z komplementami bo tracą one na wartości, czyli nie może być to na zasadzie takiej, że codziennie przez 365 dni w roku, rano, w południe i wieczorem chwalimy po kolei każdą część ciała swojej dziewczyny oraz każdą jej cechę charakteru. Tak często mówione komplementy o praktycznie wszystkim co się da, tracą na wartości, dziewczyna wie że ma jakieś tam wady bo każdy ma, więc gdy ty jej wmawiasz same plusy zero wad, ona wie że coś musisz kręcić, dodatkowo duża częstotliwość sprawia wrażenie że po prostu się podlizujesz. 

Oczywiście istnieje druga strona tego medalu, a mowa o zbyt rzadkim komplementowaniu kobiety, jeśli robisz to raz na tydzień, to zdecydowanie za rzadko. Choć raz dziennie warto coś miłego powiedzieć swojej dziewczynie, a na pewno będzie zadowolona.

Najlepszy moment na komplement, to taki gdy dziewczyna jest z czegoś dumna np. dumna ze swojego makijażu. Chodzi tutaj o to, że komplementy od razu po przebudzeniu rano są fajne, ale dziewczyna wie, a nawet jak tak nie jest to sobie wmawia, że wygląda okropnie bo jest od razu po przebudzeniu i takie komplementy nie będą ją aż tak mocno cieszyły. Natomiast, gdy wybieracie się razem do kina, a dziewczyna ubierze swoją spódniczkę przeznaczoną na wyjście z domu i zrobi sobie fajny makijaż, to wtedy jest moment by ją pochwalić, najlepiej zanim się jeszcze zapyta „i jak wyglądam?”.

Oczywiście rano też możemy komplementować dziewczynę, ale zamiast chwalenia jej włosów które jak każdy wie (ona też) wystają na każdą możliwą stronę, to lepiej gdy pochwalisz w takiej sytuacji np. jej uśmiech, albo piękne lekko zaspane oczka.

Jakich komplementów używać?

Wyżej już troszkę poruszyłem temat jakich komplementów używać, jednak tutaj postaram się dokładnie ci to wytłumaczyć.

Wiele facetów myśli, że wystarczy rzucić pierwszym lepszym komplementem, o włosach, czy figurze i już jest spoko… no właśnie nie. Komplementy też wymagają użycia myślenia, należy być też zgodnym z prawdą, czyli komplementować to, co w danej chwili jest faktycznie dobre. Przykładowo dziewczyna danego dnia jest bardzo wyrozumiała dla ciebie, miła i ci pomaga w jakiś tam czynnościach np. posprzątać garaż – w takiej sytuacji idealnie nasuwa się na myśl komplementowanie jej pięknych oczu… no właśnie… serio? w takiej sytuacji dałbyś jej komplement że ma piękne oczy? zostaw to na sytuacje gdy będziecie jeść kolacje i będziesz patrzył się jej głęboko w oczy, a w tej sytuacji pochwal ją za to że jest taka miła i fajna, że lubisz jak ci pomaga i to doceniasz, uwierz że będzie zadowolona, a co więcej, możesz się spodziewać że następnym razem dzięki temu będzie miała jeszcze więcej chęci by ci pomóc!

Podsumowując, dawaj komplementy odpowiednie do danej sytuacji, prawdziwe komplementy które się odnoszą do dziewczyny. Śmiejecie się razem z czegoś, powiedz że ma piękny uśmiech, patrzysz jej się długo w oczy, powiedz komplement o pięknych oczach, przytulasz ją, powiedz że fajnie się ją tuli, widzisz ją pod prysznicem, powiedz że ma piękne ciało itp. itd.

Jeśli szukasz więcej podobnych porad i artykułów na temat uwodzenia kobiet, porad miłosnych oraz relacji damsko-męskich zapraszam cię do śledzenia strony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *