Co zrobić gdy odkryję zdradę dziewczyny? 

Zdrada to jedno z najboleśniejszych doświadczeń, jakie może nas spotkać w związku. Jeśli podejrzewasz, że twoja dziewczyna cię zdradza, jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby poradzić sobie z sytuacją i ostatecznie wykonać odpowiednie działania.

  1. Zbierz dowody: Jeśli masz powody, by sądzić, że twoja dziewczyna cię zdradza, zbierz wszelkie dowody, takie jak wiadomości tekstowe, e-maile lub zdjęcia, które mogą potwierdzać twoje podejrzenia. Zanim cokolwiek komuś zarzucisz wprost musisz mieć twarde dowody, a najlepiej kilka. Choćby po to, aby udowodnić dziewczynie że znasz prawdę, a także w przypadku gdy jesteście po ślubie, mieć dowody przed sądem. Gdy najpierw powiesz kobiecie, że wiesz o zdradzie, a potem będziesz chciał zebrać dowody – może to być wtedy utrudnione.
  2. Porozmawiaj z nią: Jeśli jesteś pewien, że twoja dziewczyna cię zdradza, najlepiej jest porozmawiać z nią o tym, co się dzieje. Postaraj się unikać oskarżania i koncentruj się na swoich uczuciach – w tej sytuacji zdecydowanie to TY jesteś osoba pokrzywdzoną i Tobie należy się uwaga oraz pomoc. Najważniejsza jednak jest szczera rozmowa, oczywiście zrozumiałe jest to jeśli całość będzie prowadzona w emocjach, postaraj się jednak najpierw porozmawiać, aby posłuchać tłumaczeń ale i dowiedzieć się czy były jakieś powody zdrady. Oczywiście, pamiętaj, że nie ma żadnego wystarczającego powodu aby kogoś zdradzić. 
  3. Zastanów się nad swoimi opcjami: Po rozmowie z nią, powinieneś zastanowić się nad swoimi opcjami. Czy chcesz dać jej drugą szansę i odbudować związek, czy też uznasz, że lepiej będzie rozstać się. Tutaj zdecydowanie wiele zależy już od Twojego temperamentu, jeśli jesteś w stanie wybaczyć kobiecie, a ona też wykazuje taką chęć, szczerze żałuje i chce odbudować wasz związek, to być może warto. Pamiętaj jednak, aby bardzo dobrze to przemyśleć, niestety w większości przypadkach zdrada powinna definitywnie kończyć związek, w końcu jest to karygodne nadszarpnięcie zaufania drugiej osoby. 
  4. Skonsultuj się z przyjacielem lub terapeutą: Zdrada może mieć poważne skutki emocjonalne, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z przyjacielem lub terapeutą, który pomoże ci przetworzyć uczucia i podjąć odpowiednie działania. W takiej trudnej sytuacji zdecydowanie potrzebujesz wsparcia osób bliskich lub specjalisty, skonsultuj się z nimi. Pamiętaj jednak, aby przede wszystkim samemu podejmować ostateczne decyzje co do waszego związku.
  5. Znajdź wsparcie: Zdrada zdecydowanie jest trudnym doświadczeniem, dlatego ważne jest, aby znaleźć wsparcie u przyjaciół i rodziny. Będą oni mogli pomóc ci przetrwać ten trudny czas. Jeśli już więc postanowiłeś o zakończeniu związku, na pewno będzie to ciężki czas dla Ciebie. Warto wtedy skorzystać ze wsparcia najbliższych oraz specjalisty, smutek i negatywne uczucia które odczuwasz są zupełnie normalne. 

Podsumowanie

Pamiętaj, że proces rekonwalescencji po zdradzie może być długi i trudny, ale ważne jest, aby nie poddawać się i walczyć o swoje dobre samopoczucie i zdrowie emocjonalne. To, jak radzisz sobie z zdradą, zależy wyłącznie od ciebie i twojego podejścia. Możesz wybrać, aby pozostać w związku i odbudować zaufanie, albo też możesz podjąć decyzję o rozstaniu. Ważne jest, aby podejmować decyzje, które będą dla ciebie najlepsze i pozwolą ci odzyskać spokój i równowagę emocjonalną.

Jeśli twoja dziewczyna cię zdradza, pamiętaj, że jest to jej zły wybór, a nie twoja wina – bez względu jakie powody Ci poda, nie daj sobie wmówić, że to Twoja wina. Nie musisz się czuć winnym za to, co się stało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *