GRATULACJE! Zrobiłeś pierwszy krok ku miłości, zaprosiłeś swoją przyszłą dziewczynę na waszą pierwszą randkę!

Kolejny krok który właśnie robisz, to zapoznanie się z tym, jak prawdziwy mężczyzna powinien się zachować na pierwszej randce aby kobieta oszalała na jego punkcie!

 

Skoro ją zaprosiłeś na randkę, to musisz ją lubić i musiała ci się spodobać tak? więc na pewno też, chcesz ją zatrzymać! zapewne też chciałbyś żeby po tej pierwszej randce, była także druga i kolejne…

Podam ci właśnie 10 porad, dzięki którym po pierwszej randce pojawi się też druga i następne. Używaj ich wszystkich razem, tak aby podtrzymać zainteresowanie dziewczyny i by chciała zobaczyć się z tobą ponownie.

 

Porady na temat pierwszej randki

 

 

1. Dobry ubiór.

Pamiętaj, jeśli dziewczyna zgodziła się iść z tobą na randkę, to możesz być pewien, że przed waszym spotkaniem, będzie dobierać odpowiednie ubranie, malować się itp. dosłownie 4 godziny wcześniej! Dziewczyny bardzo dużą uwagę przyznają wyglądowi, bardzo się starają i wkładają w to wiele wysiłku, dlatego też trzeba to docenić i pokazać że dla nas to spotkanie też jest czymś wyjątkowym i ważnym.

Niekoniecznie też musisz 4 godziny przed spotkaniem kąpać się, golić i ubierać, nie chodzi mi o to, mam na myśli byś pokazał dziewczynie, że jest warta twojego czasu i wysiłku, zainwestuj w nią, uwierz że doceni nawet jeśli tego wprost ci nie powie.

Jak się dobrze przygotować na pierwszą randkę? myślę że to nie jest ciężkie, nie musisz robić czegoś niesamowitego jak np. robić sobie męski makijaż – bez przesady… Ale warto zadbać o takie rzeczy jak, dobry prysznic, ogolenie się, dokładne umycie głowy, zadbanie o wygląd włosów, zapach ciała itp. myślę, że ty wiesz najlepiej jak zadbać o swoje ciało.

Jeśli chodzi o sam ubiór, to nie ma co wymyślać, wiadomo, założenie wytartej koszuli w kratę, czy śliskich dresów odpada, ale nie musisz także od razu wskakiwać w garnitur, załóż to w czym wyglądasz dobrze (według ciebie) oraz to w czym czujesz się dobrze i masz najwięcej pewności siebie.

PAMIĘTAJ! Twój dobry wygląd i ubiór świadczy o tobie, o tym jak traktujesz pierwszą randkę (poważnie lub masz to gdzieś), pokazuje też jakim jesteś mężczyzną (prawdziwym, czy może zwykłym palantem który nawet nie potrafi zadbać o wygląd na pierwszą randkę).

W co się ubrać na pierwszą randkę

 

2. Zadbaj o umiejętną rozmowę

O czym mówię? o tym abyś ty nie mówił.

Nie chodzi mi o to abyś siedział cicho i nie wiedział co powiedzieć, ale umiejętnie poprowadził konwersację, a jak to wykonać? bardzo prosto! Po prostu nie mów dużo o sobie! Pamiętaj też, że całkowite unikanie opowiadania o sobie, może wydać się trochę dziwne i wyglądać jakbyś coś ukrywał. Po prostu, zadawaj dużo pytań na temat dziewczyny (ale pamiętaj by nie wypytywać ją o całą rodzinę, koleżanki i wszystko dookoła), zadawaj pytania do tego o czym ona ci opowiada, to pokaże że ją słuchasz i jesteś zainteresowany tym co mówi.

Kiedyś byłam na randce z mega przystojnym facetem, ubrany w drogą marynarkę a na ręce miał markowy zegarek, wysoki i dobrze zbudowany, z takim facetem to z chęcią bym się pokazała na mieście koleżankom, tym bardziej że był właścicielem lokalnej firmy. Po tej pierwszej randce napisałam mu, że już nie chcę się z nim spotkać i nasz kontakt się tutaj kończy. Dlaczego? Bo podczas naszego spotkania w resteuracji, gość opowiadał mi cały swój życiorys, jak on to nie miał ciężko w życiu (opowiadanie o smutkach, żalach itp. jest najgorszym co możesz zrobić na randce!), później mu się poszczęściło i wypaliła mu firma i zaczął wymieniać mi o swoich dużych transakcjach, o swoich klientach itd. najnudniejsze co mnie w życiu spotkało… Szczerze, jeśli gość na pierwszej randce opowiada mi o tym jak miał ciężko w życiu a później o swoich klientach, to ja z kimś takim nie chcę być.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

 

3. Bądź punktualny

Wydaje się wiadome każdemu, jednak niestety tak nie jest w praktyce. Nie ważne są korki czy spóźniający się pociąg – spóźnienie na pierwszą randkę nie ma prostego wytłumaczenia (chyba że mamy już jakiś drastyczny przypadek). Korki? Mogłeś się postarać i wyjechać wcześniej, spóźniający się pociąg? Czemu nie przyjechałeś wcześniejszym? Mogłeś zadbać o to, by być wcześniej i mieć pewność że się nie spóźnisz, a przy okazji pokazać tym swoje poświęcenie.

Po prostu najlepiej, gdy na pierwszą randkę przybędziesz nie na czas, lecz przed umówioną godziną, myślę że 20-15 min będzie odpowiednie, a uwierz że nic ci się nie stanie jak 20 min poczekasz. Pamiętaj, jeżeli wypadnie na prawdę jakaś drastyczna rzecz przez którą się spóźnisz lub będziesz musiał odwołać randkę, zadzwoń do dziewczyny jak najwcześniej się da i ją o tym poinformuj, najgorsze co może być, gdy dziewczyna się 3 godziny wcześniej ubiera i maluje na randkę, już wyszła z domu, a tu nagle piszesz jej wiadomość „Przepraszam ale nie dam radę się spotkać”.

Zadbaj o punktualność!

 

4. Nie całuj na pierwszej randce

Często celem mężczyzn i też czynnikiem który oznacza że pierwsza randka się udała, jest pierwszy pocałunek. Kompletnym błędem jest kierować rozmowę i atmosferę w kierunku pierwszego pocałunku, nie rób tego!

Pierwszy pocałunek najlepiej smakuje za drugim razem, gdy się spotkacie drugi raz, dziewczyna będzie o wiele bardziej pragnęła twoich ust! Na zakończenie pierwszego spotkania o wiele lepszy jest całus w policzek, albo delikatne złapanie za ramię i powiedzenie czegoś typu „bardzo miło spędziłem z Tobą czas”.

Oczywiście, jeśli widzisz, że kobieta sama kieruje rozmowę w tym kierunku, a podczas gdy już macie się żegnać ona próbuje cię pocałować, to nigdy w życiu jej nie odpychaj! W takiej sytuacji wręcz powinieneś ją pocałować!

Pocałunek na pierwszej radnce

 

5. Komplementy

Ile to ja na blogach o uwodzeniu nie oczytałam się tekstów typu „Nie mów dziewczynie zwykłych komplementów, wymyśl coś oryginalnego!” i odradzają facetom mówienia podstawowych komplementów typu „Jesteś piękna” wmawiając że lepiej zastąpić to czymś kreatywnym i mniej spotykanym….  GŁUPOTA!

Wiadomo, możesz wymyślić jakiś kreatywny komplement i powiedzieć dziewczynie, ale po co? Skoro możesz użyć jak to niektórzy nazywają „oklepanego” komplementu w stylu „Pięknie wyglądasz” „Masz przepiękne oczy” „Masz słodki uśmiech”.

Może i nie jest to kreatywny komplement, może i często jest powtarzany, a może i nawet ta dziewczyna której to mówisz już to słyszała wcześniej, ale pomyśl…. Jeśli ktoś kiedyś już jej powiedział że ma piękne oczy, to jak zareaguje gdy ty jej teraz to samo powiesz? Wkurzy się? UCIESZY SIĘ! Wolałbyś usłyszeć od 100 dziewczyn że jesteś mega przystojniakiem czy może od 100 dziewczyn 100 różnych dziwnych komplementów, niby kreatywnych ale typu że masz ładne buty?… no właśnie! To że dziewczyna usłyszy ponownie ten sam komplement to wcale nie jest złe! to tylko utwierdzi ją w tym zdaniu i podniesie jej samoocenę! Ona się ucieszy!

Mów jej komplementy!

 

6. Zaplanuj wszystko

Jak wszystko ma wypaść idealnie skoro wszystko będziesz robił bez wcześniejszego przygotowania?

Dziewczyny lubią spontanicznych mężczyzn, z którymi przebywanie to czysta przygoda, ale pierwsza randka to nie miejsce na wielką przygodę na spontanie, poza tym świetną randkę i ciekawą można także zaplanować, niekoniecznie musi być ona „na spontanie”, a tym lepiej gdy wszystko będzie zaplanowane.

Nie mówię tu o planowaniu tego, jakie pytania masz jej zadawać przez całe spotkanie itd. chodzi mi tutaj o zaplanowanie takich rzeczy jak:

1. Miejsce randki

Wydaje się wiadome?  Tak, ale oprócz wyboru restauracji do której pójdziecie, warto zadbać aby był wolny stolik (można takowy zarezerwować), najlepiej gdyby był on w cichym miejscu, na osobności. Wybierz wcześniej co zamówisz, tak by podczas gdy przyjdzie do was kelner nie zastanawiać się zbyt długo.

2. Co będziecie robić

Jest to połączone z pierwszym punktem, jeśli idziecie do restauracji to dużo nie masz do planowania, rozmowa, jedzenie i odprowadzenie do domu, ale czy randka to tylko wyjście do restauracji?

Randkę można spędzić o wiele ciekawiej niż w restauracji! tym bardziej, gdy jesteście w zamkniętym pomieszczeniu, nic się nie dzieje, po prostu, ty, ona i talerze z jedzeniem, ciężko jest prowadzić ciekawą rozmowę, w końcu jest to wasza pierwsza rozmowa. Sprawdź nasz artykuł 77 ciekawych miejsc do których możesz pójść na pierwszą randkę.

Zaplanuj pierwszą randkę

 

7. Zadbaj o dziewczynę jeszcze przed randką

Planujesz zaskoczyć dziewczynę i tak na prawdę wziąć ją gdzieś indziej niż do restauracji? Nie musisz jej zdradzać gdzie, ale wyobraź sobie, że planujesz iść z nią na wyjątkowy spacer a ona zakłada wysokie obcasy.

Warto zadbać o dziewczynę przed randką. Jeśli chcesz ją zaskoczyć, to poinformuj ją jak ma się ubrać, co ma ze sobą wziąć itp. nie musisz zdradzać niespodzianki, natomiast jeśli ona wie, że idziecie do restauracji, to np. możesz zapytać się jej, do której restauracji w waszym mieście zawsze chciała iść ale nie miała okazji, zabierz ją tam, nawet jeśli będziesz musiał dużo zapłacić – tym bardziej ją tam zabierz, nie chodzi o szpan na kasę, chodzi o to, by zobaczyła, że dla ciebie jest na tyle ważna, że pieniądze nie grają roli.

Zadbaj o dziewczynę jeszcze przed randką

 

8. Zaplanuj to, co jej powiesz

Wcześniej napisałem „Nie mówię tu o planowaniu tego, jakie pytania masz jej zadawać przez całe spotkanie „, nie chodzi mi byś planował całą konwersację kropka w kropkę, mam na myśli byś przygotował sobie awaryjne pytania i tematy.

Awaryjne pytania i tematy?

Tak! Nie znacie się dobrze ze sobą, jeśli ona jest np. trochę nieśmiała to co wtedy? Zapadnie cisza z jej strony, a ty zaczniesz na szybko wymyślać tematy i opowiadać jej o tym jak to w dzieciństwie wywróciłeś się na rowerze? Zaplanuj sobie awaryjne pytania i tematy na wypadek ciszy, tak byś mógł ją przerwać ZANIM jeszcze zapadnie. Jeśli zapadnie cisza, to nie wróży dobrze, dziewczyna się speszy, ty nie będziesz wiedział co zrobić, ciężko jest także przerwać cisze nawet jak się ma jakiś temat – klapa, dlatego też staraj się robić tak, by brak tematów nie spowodował ciszy, dlatego musisz mieć awaryjne pytania i tematy.

Zaplanuj wcześniej co powiesz

 

9.  Zaproś ją na drugą randkę

Pokaż swoje zainteresowanie, niech myśli sobie, że jesteś bardzo nią zainteresowany i już nie możesz się doczekać następnego spotkania z nią.

Nie mówię tutaj o tym aby planować drugą randkę podczas gdy jeszcze pierwsza się nie skończyła, ale pod koniec spotkania możesz powiedzieć coś typu „To do następnego spotkania” tak aby wiedziała, że w ogóle chcesz następne spotkanie.

Propozycje drugiej randki najlepiej wysłać (a jeszcze lepiej powiedzieć podczas rozmowy telefonicznej) już na drugi dzień, nie czekaj ileś tam dni jak to mówią poradniki, gdybyś ty był na miejscu dziewczyny i po spotkaniu, facet nie odzywał się kilka dni a potem napisał sms „to za dwa dni widzimy się ponownie?” to jakbyś się poczuł i zareagował?

Zaproś ją na drugą randkę

 

10. Mowa ciała, perswazja itp.

Dużo facetów przed pierwszą randką czyta wiele poradników, tak ty to właśnie robisz, ale masz szczęście bo trafiłeś na odpowiedni poradnik! W wielu poradnikach, mylnie się wmawia rzeczy typu „Popatrz jaką postawę ciała powinieneś przyjąć, jak powinieneś się zachowywać by być prawdziwym mężczyzną”  podają też przygotowane formułki, co i o czym mówić… TOTALNIE BEZNADZIEJNE.

Wiadomo, nie możesz siedzieć zgarbiony i skulony jak wystraszony ptaszek, ale serio, planować to jak i gdzie masz trzymać ręce, jakie masz gesty wykonywać itd.? dziewczyna owszem, zauważa szczegóły, ale zamiast skupić się na NIEJ to ty skupiasz się na SOBIE, totalnie nieodpowiednie podejście, nie mówiąc o tym, że myślenie podczas randki i rozmowy o tym jaki masz teraz wykonać gest ręką i przypominanie sobie jak facet to robił na filmiku wybije cie całkowicie z rytmu i jeszcze bardziej zestresuje bo „O nie! zapomniałem co mam teraz zrobić!”. Najpierw „profesjonalni uwodziciele” wciskają ci kit o tym, jak to powinieneś być spontaniczny i zaskakiwać kobietę, a później wmawiają ci byś przygotował sobie dokładnie każdy ruch i formułki które masz jej powiedzieć?

A jaką masz pewność, że ona nie słyszała tych formułek wcześniej? W dobie dzisiejszego internetu to bardzo możliwe, że je widziała.

I teraz sobie pomyśl, jeśli kobieta usłyszy od mężczyzny po raz 100 że jest piękna, to nadal będzie fajne, ale jak usłyszy formułkę którą już idealnie taką samą słyszała od innego faceta albo przeczytała na fejsie, to czy będzie to fajne?

Planuj takie rzeczy jak: miejsce randki, przebieg randki, pytania i tematy awaryjne – ale nigdy w życiu nie planuj tego jak masz się zachowywać i całe teksty wykute na pamięć co masz mówić…

mowa ciała na pierwszej randce

 

 

Podsumowanie

Może i tandeta ale… po prostu bądź sobą, nie mówię tutaj o tym codziennym twoim ja które np. chodzi w wytartej kraciastej koszuli, zadbaj o siebie ale nie trać swojego JA! Nie używaj żadnych magicznych sposobów i formułek od „profesjonalnych uwodzicieli” z internetu, to tylko dodatkowo cię zestresuje, a poza tym jest mega tandetne.

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *