Jak myślą kobiety? Jak myślą mężczyźni?

 

Takie oto pytania możemy usłyszeć bardzo często, a nawet może i sam sobie takowe zadawałeś/aś, jednakże problem odpowiedzi na te pytanie, jest właśnie w samym pytaniu. Dlaczego pytamy “Jak myślą kobiety?” skoro nie odnosimy się czegokolwiek, zadając puste pytanie “Jak myślą kobiety?” wręcz sugerujemy, że są jakieś inne, że mają dziwne myślenie i myślą niepoprawnie, a nie ładnie jest tak sugerować bo to oczywiście nieprawda.

Zazwyczaj albo odnosimy się do naszego myślenia (porównujemy myślenie dziewczyny z naszym i na tej podstawie wysuwamy wnioski) albo do tego co usłyszeliśmy gdzieś tam w internecie o myśleniu kobiet. Nie mamy żadnego punktu odniesienia, dlatego też pytanie “Jak myślą kobiety?” nie jest poprawnym pytaniem, aby się odnieść do czegoś, możemy porównać myślenie kobiety z np. hmm mężczyzny?

Dobrze dobrze bo się rozpisałem, a więc przechodzimy do głównego tematu…

różnice między facetem a kobietą

 

Myślenie kobiet vs myślenie mężczyzn

 

Kobiety kierują się bardziej uczuciami oraz intuicją – Mężczyźni zaś często potrafią opierać swoje decyzje nawet na kilku suchych faktach, a także kierują się chęcią rywalizacji z innymi.

  To chyba akurat wiadome jest większości ludziom, kobiety są bardziej intuicyjne oraz emocje odgrywają w ich życiu bardzo wielką rolę, zwłaszcza przy podejmowaniu decyzji, natomiast facet, czasami wystarczy zaledwie kilka krótkich słów przekonania a on bezmyślnie potrafi się na coś zgodzić, oczywiście co bardziej przedsiębiorcy mężczyźni wykorzystują to na swoją korzyść przy np. podejmowaniu decyzji biznesowych, nie kierują się emocjami lecz opierają się czysto na faktach.

 

Kobiety są bardziej racjonalne – Mężczyźni podejmują pochopne decyzje pod wpływem chwili

   Kobietom często ich intuicja mówi “stop”, gdy idzie chłopak z dziewczyną i zaczepia ich typowy osiedlowy bijatyka, dziewczyna często będzie odciągać chłopaka aby po prostu uniknąć bójki i jej konsekwencji, natomiast w facecie odezwie się głos prawdziwego mężczyzny który musi obronić swoją wybrankę i bez wachania,a co ważne, bez choćby najmniejszego zastanowienia się nad konsekwencjami, rzuca się z pięściami na agresora (oczywiście to też akurat zależy od typu faceta).

 

Kobiety częściej rozmyślają – Mężczyźni częściej robią niż myślą

  Dziewczyny dużo myślą, tyle że one każdej swojej myśli nadają emocje, mężczyzna zaś woli działać od razu niż rozmyślać, ma to swoje zalety oraz wady.

 

Kobiety przywiązują uwagę nawet do szczegółów – Faceci patrzą bardziej ogólnikowo

  Niewątpliwie kobiety lubią przywiązywać uwagę do szczegółów, co jakąś bardzo krótką chwilę mów do niej “Jesteś przepiękna” oraz “Bardzo Cię Kocham” zobaczysz jak zareaguje, czasami może nawet nie dać znać po sobie, ale może się odwdzięczyć w jakiś inny sposób. Facet myśli ogółami, jednak czasami jak trzeba potrafi doszukiwać się szczegółów, czasami aż nawet za bardzo…

 

Jak to wszystko wykorzystać w praktyce (związku, małżeństwie)?

Od razu na wstępie powiem, że swojego myślenia (sposobu myślenia) nie da radę zmienić, dlatego to właśnie próby przystosowania się do partnera zazwyczaj ponoszą klęskę. A więc co można zrobić? Tutaj mam do was tylko jedną radę, nie kierujmy się pryzmatem własnych odczuć, często gdy coś chcemy powiedzieć partnerowi lub podejmujemy jakieś działanie z nim związane, to zawsze myślimy sobie “Kurcze mi by się takie coś spodobało i bym się z tego cieszył” albo “Ja bym w tej sytuacji na pewno był zadowolony” “Kurde sam bym takie coś chciał” itp. czyli myślimy przez pryzmat swoich odczuć, zapominamy o tym, że nasz partner to NIE MY, zamiast zebrać wnioski na podstawie zachowania naszego partnera (a jest to łatwe, zwłaszcza jak np. chodzimy z dziewczyną 2 lata) i na podstawie tych oto wniosków się kierować “hmm myślę że ona by się ucieszyła” i nawet na chwile starajcie się nie pomyśleć jakbyście to wy zareagowali, bo patrzenie przez pryzmat własnej osoby w kontekście innej osoby, zawsze skutkuje niepowodzeniem.

0 0 oceń
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze