Sposoby na sprawdzenie, czy druga osoba czuje do nas coś więcej.

Wiedza o tym czy ktoś nas lubi może być bardzo przydatna, choćby dlatego że wtedy wiemy jakie ta osoba ma nastawienie do nas. Problemem jednak jest fakt, że czasami bardzo ciężko dowiedzieć się czy ktoś nas lubi, bo tego po sobie nie pokazuje lub robi to w taki sposób, że możemy źle zinterpretować jego intencje. Czy istnieją zatem skuteczne metody, aby móc sprawdzić czy dana osoba za nami przepada? Jasne że tak! W tym artykule poznasz ich kilka.

Jak sprawdzić czy mnie kocha

Obserwowanie mowy ciała

Mowa ciała stanowi dużą większość naszej komunikacji niewerbalnej, przez co znając pewne zasady które w mowie ciała działają, takie jak poszczególne ruchy czy inne zachowania, jesteśmy w stanie odczytać intencje naszego rozmówcy czy po prostu drugiej osoby która koło nas stoi.

Kobiety jeśli rozmówca im się podoba albo mają pozytywne nastawienie do niego, często podczas rozmowy będzie bawić się kosmykiem włosów, odkrywać czułe punkty ciała takie jak np. nadgarstki poprzez podwinięcie rękawów oraz będzie próbowała skrócić dystans poprzez przybliżanie się i szukanie kontaktu fizycznego np. dotknięcie ramionami lub nogami.

 

Jak rozpoznać uczucia drugiej osoby

Mężczyzna natomiast jak to mężczyzna, czy to świadomie czy podświadomie, będzie próbował pokazać że jest samcem alfa. Będzie się wyprostowywał pomimo iż w normalnej pozycji jest przygarbiony, będzie poprawiał włosy i często się uśmiechał oraz próbował żartować. Jak to samiec alfa będzie próbował ci zaimponować opowiadając historię na czym się zna, o jakieś sytuacji gdzie czymś się wykazał itp.

Wspólną cechą mowy ciała u obu płci jest kontakt wzrokowy. Utrzymywanie go, czasem nawet zbyt długo, jest pewnym sygnałem że możemy takiej osobie się podobać.

Jak odczytać uczucia drugiej osoby?

Osoby nieśmiałe

Czasami jest tak, że trafi nam się osoba nieśmiała lub inna na swój sposób, przez co możemy źle zinterpretować sygnały takiej osoby.

Zidentyfikuj z jaką osobą masz do czynienia, jeśli osoba jest nieśmiała to raczej nie będzie prowokowała częstych spotkań i rozmów, ale za to możesz przyłapać taką osobę na skrytym obserwowaniu ciebie.

Osoby nieśmiałe to nie łatwe zadanie, nie będą dawać one wprost żadnych znaków, a jedynie takie ukryte. Rzadko rozpoczynają rozmowę z tobą, ale od czasu do czasu powiedzą ci cicho „cześć” i to nie dlatego że cię średnio lubią, wręcz przeciwnie, mogą cię lubić ale ich onieśmielasz. Prawda jest taka, że nieśmiali ludzie częściej będą się witać z osobami których nie lubią, niż z tymi których lubią bo ci ludzie ich zawstydzają. Taka osoba będzie dyskretnie cię obserwowała, czerwieniła się w twojej obecności i się gubiła czyli np. będzie plątał się jej język podczas rozmowy z tobą. Dodatkowo taka osoba, może poprosić cię o pomoc, w sprawie na którą ma już rozwiązanie, np. często w szkole taka osoba może poprosić cię o np. wytłumaczenie czegoś lub notatki, podczas gdy już je ma.

Odczytanie znaków drugiej osoby

Dobrą metodą na sprawdzenie czy osoba nieśmiała cię lubi jest sprawdzenie czy lajkuje twoje zdjęcia, raczej ich nie będzie komentować, ale jeśli cię lubi to szczegółowo będzie przeglądać każde twoje zdjęcie w twoich social mediach i będzie je lajkować (choć może być na tyle nieśmiała że i tego nie będzie robić pomimo oglądania twoich zdjęć przez długi czas).

Czy on mnie lubi?

Przyjaciele

Jeśli chodzi o kobietę i mężczyznę, to czasami granica pomiędzy przyjaźnią a zakochaniem jest bardzo cienka, i trzeba potrafić ją wyraźnie odróżnić.

Przez to, że taka granica jest tak mała, to ciężko odróżnić te znaki i nie są one na tyle wyraźne jak w przypadku osób które się nie przyjaźnią.

Czy ona mnie lubi?

Najlepszą metodą tutaj jednak jest zazdrość, taka osoba będzie zazdrosna o ciebie i po tym rozpoznasz czy czuje coś więcej. Jeśli mówisz o kimś, że kogoś lubisz lub ci się podoba, będzie się ona denerwować i wyraźnie będzie rozdrażniona, często będzie mówić że ona tą osobę tak średnio lubi oraz będzie często wypominać jej wady. Sama będzie często dopytywać o osoby które lubisz, czy się z nimi spotkałeś, jak było, będzie chciała znać szczegóły czy taka osoba cię np. dotknęła, jeśli powiesz że tak, to zazwyczaj ta osoba się mocno rozdrażni i nie będzie miała ochoty już na rozmowę lub bardzo się zasmuci i nie będzie miała dobrego humoru. Oczywiście z osobami które nie są naszymi przyjaciółmi te metody też zadziałają, aczkolwiek rzadziej ze zwykłymi znajomymi rozmawiamy w takich szczegółach o innych, także tutaj to może być lekkim utrudnieniem.

Jak sprawdzić czy druga osoba się we mnie kocha?

Podsumowanie

Wcale więc nie jest ciężko zidentyfikować uczucia drugiej osoby, aczkolwiek czasami mogą wprowadzać nas w błąd lub po prostu mylnie je zinterpretujemy. Często jest tak że samym nam ta osoba się bardzo podoba i jesteśmy w niej zakochani, przez co mylnie interpretujemy zachowanie takiej osoby i zwykły koleżeński uśmiech błędnie interpretujemy jako oznaka zakochania się. Wszystko to, nasuwa nam też myśl, że należy ostrożnie podchodzić do interpretacji uczuć drugiej osoby oraz należy je obserwować przez dłuższy czas aby mieć większą ilość sytuacji i je ze sobą porównać, a nie pojedynczą sytuację po której od razu myślimy że druga osoba nas kocha.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *