Staracie się o dziecko? Kobieta nie może zajść w ciąże pomimo braków chorób zdrowotnych? Zapraszam!

Temat dosyć poważny i bardzo delikatny dla niektórych par, dlatego postaram się do niego podejść bardzo wrażliwie. Rozumiem że problemy z poczęciem dziecka na prawdę mogą powodować wiele nieprzyjemności z tym związanych a nawet oddziaływać negatywnie na związek lub małżeństwo. Postaram się zatem, przedstawić znane mi metody które wspomogą staranie się o dziecko. Niestety złota metoda nie istnieje, ale każdy, choć mały ułamek procenta będzie się w takich sprawach liczył, dlatego warto zadbać aby te procenty szans na zajście w ciążę były jak największe.

starania o dziecko

Wszystkie przedstawione tutaj pomocne metody, są naturalne i w pełni bezpieczne, natomiast faktycznie mogą zwiększać procenty na zajście w ciąże, dlatego warto chociaż je poznać.

  • Odżywianie – zdrowe odżywianie, a przede wszystkim spożywanie pożywienia lub suplementowanie się odpowiednimi witaminami i składnikami mineralnymi. Na wpływ lepszej płodności a także lepszej jakości nasienia u mężczyzn mają: Witamina E. witamina A, witamina C, witaminy z grupy B (1, 2, 6, 12), żelazo, cynk oraz kwas foliowy.
  • Zdrowie fizyczne – czyli aktywność fizyczna. Codzienne ćwiczenia (wystarczą krótkie) potrafią przyśpieszyć zajście w ciążę i jest to udowodnione naukowo. Warto więc zadbać o swoją codzienną aktywność fizyczną, w końcu sport to zdrowie, a zdrowie to płodność.
  • Waga ciała – wiąże się to z dwoma wyżej wypisanymi podpunktami. Udowodniono naukowo, że osoby z nadwagą lub niedowagą mają większy problem z zajściem w ciążę aniżeli osoby z odpowiednim dla siebie BMI. Warto więc obliczyć swoje BMI i przybrać odpowiednią wagę dla siebie.
  • Nastawienie psychiczne – zdenerwowanie, nakładanie na siebie wymagań itp. tylko utrudnia nam sprawę. Nie musimy być nastawieni mega pozytywnie, ale dołowanie się w niczym nie pomoże, a stres wpływa wręcz negatywnie (o czym niżej).
  • Odpowiedni seks – najlepszy będzie seks w klasycznych pozycjach, który będzie skupiał się na emocjach i odczuciach. Partner powinien także starać się ejakulować jak najgłębiej w partnerce.
  • Unikanie używek – Alkohol i papierosy? Nie. Unikajmy jakichkolwiek używek, mogą one obniżać naszą płodność lub jakość spermy u mężczyzn.
  • Unikanie stresu – Stres również powoduje mniejszą płodność oraz obniża jakość spermy u mężczyzn. Starajmy się unikać codziennego stresu, czy to w pracy czy w domu. Nie musimy tryskać optymizmem, ale lepiej będzie gdy nie będziemy na co dzień obgryzać paznokci bo nad naszą głową stoi wydzierający się szef.

Jeśli szukasz konsultacji zapraszamy do zakładki „kontakt” pozostałe artykuły znajdziesz w dziale „artykuły”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *