Masz problem ze wzwodem? Twój penis nie staje na wysokości zadania? Przeczytaj ten artykuł, dowiedz się czym może być to spowodowane oraz jak sobie z tym problemem poradzić. Pamiętaj że niezależnie od swojego wieku oraz ilości aktywności seksualnej, mogą spotkać cię problemy ze wzwodem, wielu mężczyznom się to zdarza, jeśli jednak wiesz jak sobie poradzić z tym problemem nie będzie on ci przeszkadzał w twoim życiu seksualnym.

Wzwód

Zacznijmy od tego czym jest wzwód a jest to utrzymanie penisa w odpowiedniej sztywności tak by móc rozpocząć i kontynuować uprawianie seksu. Działa to na zasadzie odpowiednich bodźców które działają na receptory nerwowe w członku, przez co do członka jest pompowana krew co powoduje jego zesztywnienie i twardość. Nie mylmy wzwodu/erekcji z ejakulacją/wytryskiem, ponieważ ejakulacja/wytrysk to jest osiągnięcie orgazmu u mężczyzny a tym samym doprowadzenie do wytrysku spermy. Jeśli więc mamy problemy z wytryskiem (przedwczesny wytrysk, niemożność doprowadzenia do wytrysku, bardzo mały wytrysk) to jest to spowodowane kompletnie innymi problemami niż brak wzwodu i jest to temat na kompletnie inny artykuł który oczywiście także się pojawi na stronie.

problemy z erekcją

 

POWODY BRAKU WZWODU

Powody mogą być różne, ale zawsze działają na tej samej zasadzie, czyli niedokrwienia penisa lub problemów z receptorami nerwowymi.

Brak wzwodu może być wywołany różnymi czynnikami, od starszego wieku do różnych chorób, może wynikać z osłabienia organizmu itp. Dlatego jeśli jednorazowo lub przez krótki okres czasu masz problem ze wzwodem to nie  jest powód do paniki, jednak jeśli jesteś w młodym wieku a problem ten jest przewlekły to należy skonsultować się z lekarzem.

Brak wzwodu może być też spowodowany stresem! Jeśli więc jest to nasz pierwszy raz, albo się z jakiegoś powodu mocno stresujemy, to również możemy mieć problem z osiągnięciem erekcji. Należy to także brać pod uwagę, bo jeżeli przykładowo sami sobie dogadzamy i wszystko jest w porządku a gdy przychodzi nasz pierwszy raz i niestety mamy problem z erekcją, to nie oznacza od razu choroby, a może być spowodowane właśnie dużym stresem.

JAK WYLECZYĆ PROBLEMY Z EREKCJĄ?

  • Wizyta u lekarza

Przede wszystkim, przy dłuższej niedyspozycji naszego penisa, powinniśmy koniecznie udać się do lekarza. Żaden artykuł z internetu ani wypowiedź na forum nie może być w tego typu sprawach wyrocznią, powinno to zostać zbadane przez lekarza. Tym bardziej, że dłuższa niedyspozycja naszego penisa, zwłaszcza w młodym wieku, może być objawem jakiejś poważnej choroby, nawet cukrzycy.

  • Odpowiednie odżywanie

Co prawda ma to bardzo mały wpływ na wzwód, bardziej na sam wytrysk i skład spermy, ale zawsze jednak coś. Produkty spożywcze jak np. kawa potrafią w bardzo małym stopniu poprawić ukrwienie w organizmie a tym samym powinny pomóc przy wzwodzie. Jednak analogicznie należy pamiętać aby unikać wysokich dawek kofeiny przed seksem.

  • Testosteron

Przyjmowanie testosteronu to ostateczność i tylko po konsultacji z lekarzem. Gdy z badań wyjdzie faktycznie, że wasz testosteron jest obniżony, to należy przeprowadzić rozmowę z lekarzem który znajdzie powód tego oraz rozwiązanie. Należy pamiętać że przyjmowanie testosteronu wiąże się z wieloma zagrożeniami i efektami ubocznymi, dlatego właśnie trzeba to przedyskutować z lekarzem, który dobierze odpowiednie dawki itd.

  • Leki na wzwód

Leki / suplementy które pomagają osiągnąć wzwód często sprawdzą się dla mężczyzn nawet w starszym wieku i z dużymi problemami. Są jednym z lepszych wyborów w przypadku walki z problemami u mężczyzn. Dodatkowo zazwyczaj takie leki lub suplementy prócz wywołania wzwodu powodują wzmocniony orgazm oraz obfitą ejakulacje, czyli dzięki takim lekom na pewno nie zawiedziemy naszej partnerki. Z naszej strony możemy polecić lek.

Oczywiście jest wiele różnych leków i suplementów na erekcję, ale naszym zdaniem lepiej jest kupować te popularniejsze i dobrze znane, ponieważ będą na pewno bardziej pewniejsze aniżeli jakieś wątpliwego pochodzenia.

PODSUMOWANIE

Brak wzwodu u mężczyzny nie musi oznaczać od razu końca świata, dlatego zamiast panikować najlepiej będzie jeśli przeanalizujemy czym może to być spowodowane i na spokojnie spróbujemy poradzić sobie z naszym krępującym problemem. Jeśli problem występuje u młodego mężczyzny i utrzymuje się już chwilę, to zdecydowanie najlepiej będzie udać się do lekarza.

Należy pamiętać, że ten artykuł jest tylko w celach informacyjnych, nie można brać go za poradę lekarską, w każdym przypadku który dotyczy naszego zdrowia najlepiej jest skonsultować się z lekarzem.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *