Czy możliwy jest związek na odległość?

W dobie internetu oraz wyjazdów za pracą coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem związku na odległość. Przez internet poznajemy się z drugą połówką która też, niestety, mieszka na drugiej połówce Polski lub po prostu mamy kiepską sytuację finansową i jeden z partnerów musi na kilka miesięcy opuścić dom w celu wyjazdu za granicę do pracy.

W obecnych czasach więc związek na odległość jest dosyć często spotykany i dotyka wiele związków, wiele związków też zmaga się z problemów wynikających z tytułu rozłąki, dlatego postaram się tutaj poruszyć ten temat i uświadomić wam, że związek na odległość jak najbardziej jest możliwy. 

daleko od siebie

 

Jak to wygląda w praktyce?

Niestety sam miałem możliwość doświadczenia miłości na odległość z moją obecną żoną. Poznałem się z nią, co prawda nie przez internet, ale na wyjeździe, dzieliło nas, może nie tak dużo, ale 130 kilometrów. Wiem wiem, niektórych dzielą setki a nawet tysiące, ale zazwyczaj jest to przejściowe, kilka miesięcy, rok, w naszym przypadku, niestety przez brak środków finansowych byliśmy parą na odległość przez… 6 lat! 

Nasza miłość przetrwała tą próbę, o ile 130 km nie wydaje się bardzo długim dystansem, o tyle mimo wszystko robi różnicę, częste podróżowanie nawet na tak małej odległości jest kosztowne, więc ograniczało się ono do 2-3 spotkań w ciągu miesiąca, przez 6 lat. 

Dlatego też uważam, a wręcz jestem przekonany, że prawdziwa miłość przetrwa każdą próbę, także i próbę kilometrów. Owszem, bez problemów się nie obędzie, kilometry rodzą ich wiele, najgorsze to są kłótnie wynikające z braku odpowiedniej komunikacji i braku możliwości odpowiednich przeprosin – zgody. Przez telefon nie przytulisz partnerki, nie pocałujesz, nie widzisz dokładnie jej emocji, nie rozweselisz tak jak na żywo – to są ogromne minusy miłości na odległość.

Wszystko to, powoduje że miłość na odległość nie jest prosta, wymaga wiele wytrwałości i przede wszystkim jeśli nie jest to prawdziwa miłość, to wątpię że wytrzyma próbę kilometrów. Tylko prawdziwa miłość przetrwa długą rozłąkę, ale dzięki temu, pokaże wam, że i tobie jak i partnerce zależy na waszym związku i waszej relacji.

miłość odległość

Jak przetrwać próbę kilometrów?

  • Nie wypominajmy partnerowi odległości. Nie ważne jaki jest powód, jeśli pojechał za granicę żeby zarobić, jeśli poznaliście się a mieszkacie daleko – nie wypominajcie tego partnerowi i nie obarczajcie go za to winą.
  • Wyrozumiałośćwiem że bardzo łatwo o tym pisać, w teorii też jest to bardzo proste, ale praktyka to zupełnie coś innego. Jednak musimy się postarać maksymalnie, by być wyrozumiałem dla partnera. Jeśli nie odpisywał dłużej niż zwykle, jeśli ma gorszy dzień, jeśli nie chce rozmawiać przez telefon bo mówi że boli go gardło, nie rzucajmy się od razu na niego, nie zarzucajmy mu zdrady albo nie wypominajmy że już mu się nie chce z nami kontaktować, musimy być wyrozumiali.
  • Zaufanie bardzo ciężka sprawa, zwłaszcza w związkach na odległość. Wiążę się to z podpunktem powyższym, ale pamiętajmy, to że nie kontrolujemy swojego partnera tak jak wtedy gdy mieszkamy koło siebie, to nie oznacza że musimy zwiększyć jego kontrolę poprzez odległość np. każąc mu wysyłać zdjęcia czy faktycznie jest w pracy.
  • Staraj się unikać kłótni w miłości na odległość najgorsze są kłótnie. Powodem tego jest to, że ciężej jest się pogodzić niż na żywo gdy widzi się emocje drugiej osoby, można ją przytulić i pocałować. Z tego powodu najlepiej też jest starać się unikać kłótni i nawet gdy nasz partner wyprowadzi nas z równowagi, lepszą opcją będzie odpoczęcie sobie i nie pisanie chwile ze sobą aniżeli kłótnia.
  • Wykorzystajcie każdą wspólną chwilę. Gdy już się spotkacie na kilka dni, wykorzystajcie te chwilę maksymalnie, zróbcie jakiś prezent, kupcie drobny upominek, zabierz partnerkę gdzieś do restauracji, wynajmijcie hotel by namiętnie spędzić wspólnie noc, po prostu wykorzystajcie jak najlepiej te chwilę. Nie może być tak, że spotykacie się i siedząc w restauracji oboje gapicie się na ekran telefonu. 
  • Staraj się unikać dwuznacznych sytuacji. Chodzi mi dokładnie o to, żeby nie było to na takiej zasadzie, że jedziesz do pracy za granicę, a co piątek na instastory wrzucasz zdjęcie z zakrapianej imprezy wśród pięknych kobiet. Jeśli już jesteśmy w związku na odległość, odpuśćmy sobie takie akcje, one spowodują tylko naderwanie waszej wspólnej więzi. 

Podsumowanie

Jak widać miłość na odległość jest jak najbardziej możliwa, są gorsze rzeczy jakie przytrafiają się partnerom, choroba, albo na prawdę długotrwała rozłąka jak więzienie partnera itp. to są bardzo ciężkie tematy niestety czasami i takie coś może nam się przytrafić. Jednak pamiętajmy, że z odpowiednim nastawieniem i gdy nasza relacja jest prawdziwa, to miłość przetrwa każdą próbę, więc się nie załamujmy! Starajmy się dbać o partnera nawet na odległość, pielęgnujmy nasz związek i wykorzystajmy każdą wspólną chwilę maksymalnie, nawet jeśli jest to tylko weekend.

Zapraszamy do innych artykułów na temat podrywania, uwodzenia kobiet, relacji damsko-męskich i innych związanych ze seksem oraz miłością 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *